Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 51 Водного кодекса Украины относительно запрещения пользования водным объектом без заключения договоров аренды и оснований аннулирования таких договоров

Заключение к проекту закона Украины от 23.07.2015 № 2432а
Дата рассмотрения: 10.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 51 Водного кодексу України щодо заборони користування водним об'єктом без укладення договорів оренди та підстав анулювання таких договорів" (реєстр. N 2432а від 23.07. 2015 р.)

У законопроекті шляхом внесення змін до статті 51 Водного кодексу України (далі - ВК України) пропонується встановити, що: надання водних об'єктів в оренду регулюється цим Кодексом та Земельним кодексом України; користування водним об'єктом або прибережною захисною смугою без укладення договорів оренди забороняється; порушення умов договору оренди, у тому числі несплата (несвоєчасна сплата) орендної плати за водний об'єкт чи земельну ділянку під цим об'єктом, є підставою для анулювання договору оренди. Прийняття проекту, на думку суб'єктів права законодавчої ініціативи, сприятиме ефективному використанню водних ресурсів України, посилить захист права загального водокористування. та сприятиме надходженню коштів до бюджету у вигляді сплати податку за оренду водних об'єктів та прибережних захисних смуг.

Проаналізувавши проект, Головне управління вважає за доцільне висловити щодо її змісту деякі зауваження та пропозиції.

1. Проект вимагає техніко-юридичного доопрацювання. Зокрема, слід врахувати, що статті ВК України складаються із частин, а не абзаців, також необхідно уточнити нумерацію частин статті 51 ВК України, до яких вносяться зміни, та якими доповнюється ця стаття. У новій частині 21, якою доповнюється ця стаття, термін "анулювання договору" доцільно замінити на "розірвання договору", а також доповнити її словами "відповідно до законодавства". Крім цього, згідно з загальною структурою статті цю частину логічніше розташувати після частини 17 цієї статті.

2. Судячи з Пояснювальної записки до проекту, необхідність його прийняття обгрунтовується тим, що "відповідно до Інструкції про порядок здійснення штучного розведення, вирощування риби, інших водних живих ресурсів та їх використання в спеціальних товарних рибних господарствах, затвердженої наказом Державного комітету рибного господарства України від 15 січня 2008 року N 4 та зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 28.01.2008 р. за N 64/1475, окремі водойми можуть використовуються як спеціальні товарні рибні господарства на основі режимів рибогосподарської експлуатації без укладання договорів оренди. Відповідно до законодавства, метою діяльності таких господарств є підвищення рибопродуктивності водного об'єкта шляхом штучного відтворення водних біоресурсів. Проте на практиці діяльність на основі режимів рибогосподарської експлуатації без укладання договорів оренди провокує багато зловживань".

Опрос