Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 7 Закона Украины "О социальных услугах" (относительно приведения в соответствие с требованиями Конституции Украины)

Заключение к проекту закона Украины от 22.07.2015 № 2428а
Дата рассмотрения: 16.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення зміни до статті 7 Закону України "Про соціальні послуги" (щодо приведення у відповідність із вимогами Конституції України) (реєстр. N 2428а від 22 липня 2015 року)

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 16 вересня 2015 року (протокол N 34) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення зміни до статті 7 Закону України "Про соціальні послуги" (щодо приведення у відповідність із вимогами Конституції України) (реєстр. N 2428а від 22 липня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народним депутатом України Дехтярчуком О. В.

Згідно із пояснювальною запискою Законопроектом пропонується доповнити статтю 7 Закону України "Про соціальні послуги" новою частиною дев'ятою, відповідно до якої непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги інвалідам І групи, дітям-інвалідам, тяжкохворим, що не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами) має призначатися щомісячна компенсаційна виплата у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.

Прикінцевими положеннями проекту Закону України передбачається, що Закон набирає чинності з 01 січня 2016 року, оскільки впливає на видаткову частину бюджету.

Прийняття вказаного Законопроекту сприятиме посиленню соціального захисту громадян України шляхом підвищення виплат - з 15 відсотків до 100 відсотків від прожиткового мінімуму для працездатних осіб - громадянам, які надають соціальні послуги особам, що потребують постійного догляду, та з цієї причини не мають можливості працювати.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України Комітет виходить з наступного.

В Конституції України зазначається, що Україна є соціальною, правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8). За приписом частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Опрос