Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 21 Закона Украины "О государственной службе" (относительно обязательного обнародования в Интернете информации о вакантных должностях государственной службы)

Заключение к проекту закона Украины от 22.07.2015 № 2427а
Дата рассмотрения: 22.10.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 21 Закону України "Про державну службу" (щодо обов'язкового оприлюднення в Інтернеті інформації про вакантні посади державної служби)" (реєстр. N 2427а від 22.07.2015 р.)

Головне науково-експертне управління розглянуло поданий законопроект, який передбачає внесення змін до Закону України "Про державну службу" з метою спрощення отримання інформації про вакантні посади державної служби будь-якою особою (п. 2 Пояснювальної записки).

За результатами аналізу поданого законопроекту Головне управління вважає за доцільне висловити наступні міркування та зауваження:

1. Відповідно до ст. 38 Конституції України громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Громадяни користуються рівним правом доступу до державної служби, а також до служби в органах місцевого самоврядування.

Конституційне рівне право доступу до державної служби повинно забезпечуватися, в тому числі, поінформованістю громадян щодо наявності чи відсутності вакантних посад. Обмеженість інформації звужує коло можливих кандидатів, що відповідно потенційно зменшує якісний рівень відібраних осіб, а відтак і подальшу ефективність виконання функцій держави, що позначається на стані всього суспільства.

За оцінками спеціалістів, у поточному році кількість постійних користувачів Інтернету в Україні складає 21,8 млн. осіб. У зв'язку цим важливим є законодавча конкретизація конституційних норм, зокрема, й шляхом встановлення приписів щодо оприлюднення інформації про всі вакантні посади державної служби на єдиному сайті Національного агентства України з питань державної служби. На теперішній час агентство вже розміщує на своєму сайті перелік вакантних посад державних службовців міністерств, інших центральних органів виконавчої влади та місцевих державних адміністрацій, на які оголошено конкурс, проте законодавчих гарантій забезпечення цього процесу немає.

Згідно з ч. 3 ст. 15 чинного Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 р. N 3723-XII дані про вакансії посад державних службовців підлягають публікації та поширенню через засоби масової інформації не пізніш як за один місяць до проведення конкурсу, але ця норма не вирішує достатньою мірою проблему інформування громадян про можливості доступу до державної служби, до того ж її реалізація досить часто є проблематичною через відсутність у органів державної влади коштів для здійснення відповідних публікацій.

Опрос