Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 21 Закона Украины "О государственной службе" (относительно обязательного обнародования в Интернете информации о вакантных должностях государственной службы)

Заключение к проекту закона Украины от 22.07.2015 № 2427а
Дата рассмотрения: 22.10.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 21 Закону України "Про державну службу" (щодо обов'язкового оприлюднення в Інтернеті інформації про вакантні посади державної служби)" (реєстр. N 2427а від 22.07.2015 р.)

Головне науково-експертне управління розглянуло поданий законопроект, який передбачає внесення змін до Закону України "Про державну службу" з метою спрощення отримання інформації про вакантні посади державної служби будь-якою особою (п. 2 Пояснювальної записки).

За результатами аналізу поданого законопроекту Головне управління вважає за доцільне висловити наступні міркування та зауваження:

1. Відповідно до ст. 38 Конституції України громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Громадяни користуються рівним правом доступу до державної служби, а також до служби в органах місцевого самоврядування.

Конституційне рівне право доступу до державної служби повинно забезпечуватися, в тому числі, поінформованістю громадян щодо наявності чи відсутності вакантних посад. Обмеженість інформації звужує коло можливих кандидатів, що відповідно потенційно зменшує якісний рівень відібраних осіб, а відтак і подальшу ефективність виконання функцій держави, що позначається на стані всього суспільства.

Опрос