Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно индексации размера алиментов, определенного судом в твердой денежной сумме

Заключение к проекту закона Украины от 19.03.2015 № 2426
Дата рассмотрения: 13.05.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо індексації розміру аліментів (реєстр. N 2426 від 19 березня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя на засіданні 13 травня 2015 року (протокол N 18) розглянув на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо індексації розміру аліментів (реєстр. N 2426 від 19 березня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народними депутатами України Помазановим А. В. та іншими.

Згідно з пояснювальною запискою метою Законопроекту є покращення матеріального становища осіб, які мають право на утримання, шляхом індексації розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі.

Для досягнення мети авторами пропонується внести зміни до деяких положень законів України "Про виконавче провадження" та "Про індексацію грошових доходів населення" щодо порядку індексації розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі, та порядку фінансування здійснення такої індексації. Також передбачається включити аліменти до переліку об'єктів індексації грошових доходів населення та встановити, що джерелом коштів на проведення індексації розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі, є доходи особи, на яку покладено обов'язок по утриманню.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

В Основному Законі України зазначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8). За приписом частини другої статті 19 Основного Закону України органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до Основного Закону України (частина друга статті 51) батьки зобов'язані утримувати дітей до їх повноліття, а повнолітні діти зобов'язані піклуватися про своїх непрацездатних батьків.

Одним із способів виконання обов'язку по утриманню є присудження аліментів у твердій грошовій сумі. Сімейним кодексом України (частина друга статті 184) передбачено, що розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.

Опрос