Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно урегулирования осуществления отдельных направлений государственного надзора (контроля) в сфере хозяйственной деятельности

Заключение к проекту закона Украины от 21.07.2015 № 2422а
Дата рассмотрения: 07.10.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання здійснення окремих напрямів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" (реєстр. N 2422а від 21.07.2015 р.)

У проекті з метою уніфікації законодавства України про державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності пропонується уточнити та конкретизувати окремі положення з державного нагляду (контролю) у Господарському кодексі України, Кодексі цивільного захисту України, законах України "Про захист прав споживачів", "Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення", "Про регулювання містобудівної діяльності", "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції". У проекті, зокрема, коригуються положення, що визначають строки одержання суб'єктом господарювання інформації про результати інспектування; підстави та порядок повного чи часткового зупинення роботи підприємств, об'єктів та окремих виробництв; умови відшкодування шкоди, заподіяної юридичним та фізичним особам внаслідок незаконного застосування санкцій; обов'язки фізичних та юридичних осіб виконувати приписи і розпорядження посадових осіб контролюючих органів; порядок оскарження постанов, розпоряджень, приписів посадових осіб контролюючих органів тощо.

Розглянувши проект, Головне управління вважає за доцільне висловити щодо його змісту наступні зауваження та пропозиції.

1. У законопроекті пропонується виключити із статті 57 Кодексу цивільного захисту України частину 3, згідно з якою, зокрема, регулюються питання визначення переліку суб'єктів господарювання з високим ступеням ризику. У Пояснювальній записці до проекту це пояснюється тим, що питання віднесення суб'єктів господарювання до певних ступенів ризику вже врегульовані у Законі України "Про основні засади державної політики у сфері господарської діяльності". Проте, крім цих питань, у статті 57 КЦЗ України визначаються також повноваження центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд, у сферах техногенної та пожежної безпеки, визначати за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну регуляторну політику, у сфері дозвільної системи і ліцензування господарської діяльності, перелік суб'єктів з високим ступеням ризику, яке не передбачено у названому Законі. У зв'язку з цим пропонуємо виключити із статті 57 КЦЗ України не всю її частину 3, а тільки абзац 2.

2. Управління не вбачає потреби у доповненні частини 1 статті 66 зазначеного Кодексу словами "відповідно до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності". У Пояснювальній записці до проекту необхідність такого доповнення аргументується тим, що це має забезпечити поширення дії норм зазначеного Закону на державний нагляд у сфері цивільного захисту. Однак це питання вже врегульовано у статті 47 КЦЗ України, де визначено, що "державний нагляд (контроль) з питань цивільного захисту здійснюється за додержанням та виконанням вимог законодавства у сферах техногенної та пожежної безпеки, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру, за діяльністю аварійно-рятувальних служб, а також у сфері промислової безпеки та гірничого нагляду, поводження з радіоактивними відходами відповідно до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", цього Кодексу та інших законодавчих актів".

3. Виглядає зайвим доповнення частини 4 статті 68 КЦЗ України новим абзацом, згідно з яким шкода, заподіяна юридичним та фізичним особам внаслідок незаконного застосування санкцій центральним органом виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, та його посадовими особами, відшкодовується у повному обсязі, оскільки це питання врегульовано у ЦК України.

Опрос