Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О государственных наградах Украины" (относительно установления государственных наград Украины для присуждения гражданам за личные заслуги перед Украиной)

Заключение к проекту закона Украины от 18.03.2015 № 2417
Дата рассмотрения: 02.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про державні нагороди України" (щодо встановлення державних нагород України для відзначення громадян за особисті заслуги перед Україною) (реєстр. N 2417 від 18 березня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 02 вересня 2015 року (протокол N 31) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до Закону України "Про державні нагороди України" (щодо встановлення державних нагород України для відзначення громадян за особисті заслуги перед Україною), (реєстр. N 2417 від 18 березня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народним депутатом України Петренком О. М.

Законопроект подано в порядку законодавчої ініціативи відповідно до частини першої статті 93 Конституції України, статті 89 Закону України "Про Регламент Верховної Ради України".

Згідно з пояснювальною запискою Законопроект покликаний надати право органам державної влади нагороджувати осіб, які не є громадянами України, але виявили виняткову особисту мужність у справі захисту прав і свобод громадян, незалежності та територіальної цілісності України.

На думку автора, Законопроект розширить перелік нагород, які можуть бути вручені на знак вшанування геройських вчинків громадян. Зокрема, ордени та медалі будуть носити імена видатних історичних постатей Української держави, які залишили слід в історії України.

Для досягнення мети автор пропонує внести зміни до статей 6 - 8 Закону України "Про Державні нагороди України", та доповнити Закон України "Про Державні нагороди України" статтею 8-1 з метою відзначення осіб, які гідно проявили себе в різних сферах життя українського суспільства або ж виявили хоробрість при захисті територіальної цілісності та недоторканості України.

Україна є правовою державою, у якій визнається і діє принцип верховенства права; Конституція України має найвищу юридичну силу; закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (стаття 1, частини перша, друга статті 8 Основного Закону України).

Опрос