Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный процессуальный кодекс Украины относительно совершенствования автоматической процедуры определения судьи (запасного судьи, следственного судьи) в целях предупреждения спекуляций в судебной сфере по переправлению рассмотрения дел из одного суда в другой

Заключение к проекту закона Украины от 20.07.2015 № 2415а
Дата рассмотрения: 16.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо вдосконалення автоматичної процедури визначення судді (запасного судді, слідчого судді) з метою запобігання спекуляцій у судовій сфері по переправленню розгляду справ з одного суду до іншого" (реєстр. N 2415а від 20.07.2015 року)

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя розглянув на засіданні 16 вересня 2015 року (протокол N 34) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо вдосконалення автоматичної процедури визначення судді (запасного судді, слідчого судді) з метою запобігання спекуляцій у судовій сфері по переправленню розгляду справ з одного суду до іншого (далі - Законопроект), поданий народними депутатами України Івахівим С. П. та іншими.

Згідно із Пояснювальною запискою метою Законопроекту є гарантування виконання принципу верховенства права, забезпечення рівності перед законом, доступу до правосуддя та запобігання спекуляцій у судовій сфері по переправленню розгляду справ з одного суду до іншого.

Законопроектом запропоновано внесення змін до частини третьої статті 35 Кримінального процесуального кодексу України шляхом уточнення її приміткою щодо можливості забезпечення здійснення кримінального провадження в суді відповідно з вимогами статей 31 та 76 даного Кодексу.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України Комітет виходить з наступного.

Опрос