Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный процессуальный кодекс Украины относительно совершенствования автоматической процедуры определения судьи (запасного судьи, следственного судьи) в целях предупреждения спекуляций в судебной сфере по переправлению рассмотрения дел из одного суда в другой

Заключение к проекту закона Украины от 20.07.2015 № 2415а
Дата рассмотрения: 16.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо вдосконалення автоматичної процедури визначення судді (запасного судді, слідчого судді) з метою запобігання спекуляцій у судовій сфері по переправленню розгляду справ з одного суду до іншого" (реєстр. N 2415а від 20.07.2015 року)

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя розглянув на засіданні 16 вересня 2015 року (протокол N 34) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо вдосконалення автоматичної процедури визначення судді (запасного судді, слідчого судді) з метою запобігання спекуляцій у судовій сфері по переправленню розгляду справ з одного суду до іншого (далі - Законопроект), поданий народними депутатами України Івахівим С. П. та іншими.

Згідно із Пояснювальною запискою метою Законопроекту є гарантування виконання принципу верховенства права, забезпечення рівності перед законом, доступу до правосуддя та запобігання спекуляцій у судовій сфері по переправленню розгляду справ з одного суду до іншого.

Законопроектом запропоновано внесення змін до частини третьої статті 35 Кримінального процесуального кодексу України шляхом уточнення її приміткою щодо можливості забезпечення здійснення кримінального провадження в суді відповідно з вимогами статей 31 та 76 даного Кодексу.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України Комітет виходить з наступного.

В Конституції України зазначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8). За приписом частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 92 Конституції України визначено перелік питань, що мають регулюватися виключно законами України. Зокрема, виключно законами України визначаються судоустрій, судочинство, статус суддів, засади судової експертизи, організація і діяльність прокуратури, органів дізнання і слідства, нотаріату, органів і установ виконання покарань; основи організації та діяльності адвокатури.

Опрос