Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно консолидации функций по государственному регулированию рынков финансовых услуг

Заключение к проекту закона Украины от 20.07.2015 № 2414а
Дата рассмотрения: 16.09.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики на своєму засіданні 16 вересня 2015 року (протокол N 29) розглянув проект Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України щодо консолідації функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг (реєстр. N 2414а від 20.07.2015 року), поданий Президентом України.

Президентом України на розгляд Верховної Ради України внесені проекти законів України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо консолідації функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг (реєстр. N 2413а від 20.07.2015 року) та про внесення змін до Податкового кодексу України щодо консолідації функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг (реєстр. N 2414а від 20.07.2015 року).

Президентом України ці проекти визначені як невідкладні для позачергового розгляду Верховною Радою України.

Метою внесення законопроектів є скорочення кількості регуляторних та контролюючих органів на ринках небанківських фінансових послуг шляхом розподілу функцій Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, між іншими національними регуляторами.

Законопроектом реєстр. N 2413а передбачені зміни до більш ніж 20 законодавчих актів за якими пропонується передача повноважень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, у частині регулювання та нагляду у системі накопичувального пенсійного забезпечення, регулювання та нагляду за функціонуванням фінансово-кредитних механізмів і управлінні майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Решту повноважень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, пропонується передати до Національного банку України (зокрема, нагляд за функціонуванням ринку страхування, лізингових компаній, ломбардів, кредитних спілок тощо).

Крім того, законопроектом реєстр. N 2413а з метою усунення надмірного регулювання пропонується скасувати Закон України "Про іпотечне кредитування, операції з консолідованим іпотечним боргом та іпотечні сертифікати" та Декрет Кабінету Міністрів України "Про довірчі товариства".

Опрос