Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно улучшения условий ведения бизнеса, упрощения доступа к информации

Заключение к проекту закона Украины от 18.03.2015 № 2407
Дата рассмотрения: 01.07.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань інформатизації та зв'язку розглянув на своєму засіданні 01.07.2015 року (протокол N 22) проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо покращення умов ведення бізнесу, спрощення доступу до інформації", реєстр. N 2407 від 14.04.2015 р., поданий народними депутатами України Мушаком О. П., Різаненком П. О., Пацканом В. В., Опанасенком О. В., Кіралем С. І., Лавриком О. В., Денисенком В. І.

У законопроекті пропонується внести до законів України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", "Про акціонерні товариства", "Про цінні папери та фондовий ринок" та деяких інших зміни, згідно з якими пропонується перейти з друкованої форми опублікування обов'язкової інформації, яка надається суб'єктами господарювання щодо їх діяльності (наприклад, повідомлень про розміщення акцій з наданням акціонерам переважного на їх придбання; повідомлень про проведення загальних зборів акціонерного товариства; проспекту емісії цінних паперів при їх публічному розміщенні; рішення про проведення загальних зборів корпоративного фонду з кількістю учасників понад 1000 осіб тощо), до електронної, коли відповідна інформація має розміщуватися в загальнодоступних інформаційних базах відповідних центральних органів виконавчої влади.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку висловила позицію стосовно підтримки законопроекту за умови врахування висловлених пропозицій.

Кабінет Міністрів України у своєму висновку зазначив, що законопроект підтримується за умови врахування наступних зауважень. Зокрема, звертається увага, що запропоновані зміни до частини четвертої статті 14 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" не містять достатніх і завершених механізмів їх реалізації, оскільки не визначено процедуру оприлюднення фінансової інформації та звітності. Також зазначається, що з тексту законопроекту не можна дійти до однозначного висновку, які інформаційні бази даних вважати загальнодоступними. Крім того, пропонується в абзаці першому розділу І законопроекту виключити речення "Стягнення грошових коштів за розміщення інформації забороняється".

Згідно з висновком Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції законопроект відповідає вимогам антикорупційного законодавства.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у своєму висновку надало ряд зауважень та зазначило, що за результатами розгляду в першому читанні законопроект може бути прийнятий за основу з наступним урахуванням висловлених зауважень та пропозицій.

Опрос