Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно повышения уровня социальной защиты военнослужащих и членов их семей

Заключение к проекту закона Украины от 18.03.2015 № 2406
Дата рассмотрения: 16.09.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Відповідно до доручення Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони на своєму засіданні 16 вересня 2015 року розглянув повернутий Президентом України на повторний розгляд Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення рівня соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей". Президент України пропонує встановити у Законі, що одноразова грошова допомога призначається і виплачується у разі загибелі (смерті) військовослужбовця, військовозобов'язаного або резервіста у розмірі 700 тисяч гривень. У зв'язку з цим пропонується в абзаці третьому підпункту 1 пункту 2 розділу I Закону слова та цифри "750-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб" замінити словами та цифрами "700 тисяч гривень".

Головне науково-експертне управління, підтримуючи в цілому пропозицію Президента, звертає увагу та те, що такий підхід виглядає не зовсім продуктивним, оскільки встановлення розміру одноразової допомоги у разі загибелі (смерті) військовослужбовця у твердій сумі може призвести до її знецінення в результаті інфляції у порівнянні з такою допомогою, яка виплачується у разі встановлення інвалідності, розмір якої розраховується залежно від розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб. У результаті цього може виникнути ситуація, коли розмір допомоги, яка виплачуватиметься у разі встановлення інвалідності, перевищуватиме розмір допомоги, яка виплачуватиметься у разі загибелі (смерті) військовослужбовця. Крім цього, встановлення розміру відповідної соціальної допомоги у конкретній сумі зумовлюватиме час від часу необхідність внесення змін до відповідного закону з тим, щоб підтримати її виплату на належному рівні.

Народні депутати України - члени Комітету одностайно ухвалили рішення рекомендувати Верховній Раді України відхилити пропозицію Президента та прийняти Закон в цілому у запропонованій Комітетом редакції.

Опрос