Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины (относительно повышения уровня социальной защиты военнослужащих и членов их семей)

Заключение к проекту закона Украины от 18.03.2015 № 2406
Дата рассмотрения: 30.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України (щодо підвищення рівня соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей)" (N 2406 від 18.03.2015 р.)

У законопроекті пропонуються зміни до законів України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та "Про боротьбу з тероризмом", реалізація яких дозволить підвищити рівень соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей. Зокрема, запропоновано суттєво збільшити розмір одноразової грошової допомоги і встановити її у фіксованому розмірі (на сьогодні розмір одноразової грошової допомоги залежить від величини розміру прожиткового мінімуму). Передбачається, що одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті) військовослужбовця, військовозобов'язаного або резервіста призначається та виплачується у розмірі 913500 гривень, у разі встановлення військовослужбовцю інвалідності І групи - 456750 гривень, у разі встановлення військовослужбовцю інвалідності II групи - 365400 гривень, у разі встановлення військовослужбовцю інвалідності III групи - 274050 гривень, у разі часткової втрати працездатності без встановлення групи інвалідності - не менше за 127890 гривень.

Крім цього, запропоновано удосконалити порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги.

Головне управління, підтримуючи в цілому заходи, спрямовані на забезпечення належного соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, які втратили рідних при захисті країни, разом з тим вважає недостатньо обгрунтованою пропозицію щодо запровадження фіксованої у грошовій формі суми виплати, яка потребуватиме періодичному перегляду з урахуванням інфляційних процесів. На наше переконання, у законодавчому акті доцільно визначати більш сталі показники, виходячи з розмірів основних соціальних стандартів - прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати, мінімальної пенсії. Тому більш продуктивним вбачається системний підхід і розгляд можливості встановлення адекватних сучасним реаліям вихідних критеріїв для визначення соціальних виплат.

У п. 5 Пояснювальної записки до законопроекту зазначається, що "реалізація положень законопроекту не потребуватиме збільшення бюджетних видатків, оскільки фінансування реалізації його положень можливе за рахунок перерозподілу наявних бюджетних призначень". Проте із змісту цього твердження неможливо встановити обсяг та структуру необхідних додаткових видатків, що ускладнює оцінку можливих фінансово-економічних наслідків реалізації положень проекту. При цьому слід зауважити, що згідно із частиною першою статті 27 Бюджетного кодексу України "до законопроекту, прийняття якого призведе до зміни показників бюджету, суб'єкт права законодавчої ініціативи зобов'язаний додати фінансово-економічне обгрунтування (включаючи відповідні розрахунки). Якщо такі зміни показників бюджету передбачають зменшення надходжень бюджету та/або збільшення витрат бюджету, до законопроекту подаються пропозиції змін до законодавчих актів України щодо скорочення витрат бюджету та/або джерел додаткових надходжень бюджету для досягнення збалансованості бюджету".

Опрос