Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О прокуратуре" (относительно приведения в соответствие с европейскими стандартами, обеспечения переходного периода реформирования органов прокуратуры и устранения несогласованностей)

Заключение к проекту закона Украины от 02.04.2015 № 2404-1
Дата рассмотрения: 21.04.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітетом Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянуто поданий народними депутатами України Сотник О. С., Сироїд О. І., Ємцем Л. О. та іншими проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про прокуратуру" щодо приведення у відповідність з європейськими стандартами, забезпечення перехідного періоду реформування органів прокуратури і усунення неузгодженостей" (реєстр. N 2404-1).

У законопроекті пропонується внести до Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 р. зміни, відповідно до яких:

1) у частині п'ятій статті 8 Закону уточнюється правовий статус Спеціалізованої антикорупційної прокуратури; 2) виключається пункт 8 частини першої статті 11, яким передбачається право керівника регіональної прокуратури на підставі рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів приймати рішення про застосування до прокурора місцевої прокуратури дисциплінарного стягнення або щодо неможливості подальшого перебування його на посаді прокурора; 3) новим підпунктом 3-1 пункту 1 частини першої статті 13 керівнику місцевої прокуратури надається повноваження призначати на посаду і звільняти прокурорів місцевих прокуратур; 4) зменшується загальна чисельність працівників органів прокуратури України (зміни до частини першої статті 14 Закону); 5) прокуратура позбавляється повноважень щодо представництва в суді інтересів Кабінету Міністрів України та Національного банку України (зміни до частини третьої статті 23); 6) у частині четвертій статті 24 закріплюється право Генерального прокурора України, його першого заступника та заступника, керівників регіональних прокуратур подавати заяви про перегляд судового рішення Верховним Судом України в цивільній, адміністративній, господарській справі; 7) доповненнями до частини третьої статті 40 запроваджується конкурс на посаду Генерального прокурора України та ін.

Опрос