Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О прокуратуре" (относительно приведения в соответствие с европейскими стандартами, обеспечения переходного периода реформирования органов прокуратуры и устранения несогласованностей)

Заключение к проекту закона Украины от 02.04.2015 № 2404-1
Дата рассмотрения: 20.04.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про прокуратуру" (щодо приведення у відповідність з європейськими стандартами, забезпечення перехідного періоду реформування органів прокуратури і усунення неузгодженостей)"

У законопроекті пропонується внести до Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 р. (далі - Закон) зміни, відповідно до яких: 1) у ч. 5 ст. 8 Закону уточнюється правовий статус Спеціалізованої антикорупційної прокуратури; 2) виключається п. 8 ч. 1 ст. 11, яким наразі передбачається право керівника регіональної прокуратури на підставі рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів приймати рішення про застосування до прокурора місцевої прокуратури дисциплінарного стягнення або щодо неможливості подальшого перебування його на посаді прокурора; 3) новим підпунктом 3-1 п. 1 ч. 1 ст. 13 Закону керівнику місцевої прокуратури надається повноваження призначати на посаду і звільняти прокурорів місцевих прокуратур; 4) зменшується загальна чисельність працівників органів прокуратури України (зміни до ч. 1 ст. 14 Закону); 5) прокуратура позбавляється повноважень щодо представництва в суді інтересів Кабінету Міністрів України та Національного банку України (зміни до ч. 3 ст. 23); 6) у ч. 4 ст. 24 Закону закріплюється право Генерального прокурора України, його першого заступника та заступника, керівників регіональних прокуратур подавати заяви про перегляд судового рішення Верховним Судом України в цивільній, адміністративній, господарській справі; 7) доповненнями до ч. 3 ст. 40 Закону запроваджується конкурс на посаду Генерального прокурора України та ін.

За результатами розгляду поданого законопроекту Головне науково-експертне управління вважає за необхідне зазначити наступне.

Опрос