Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно усовершенствования деятельности органов прокуратуры

Заключение к проекту закона Украины от 18.03.2015 № 2404
Дата рассмотрения: 16.04.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності прокуратури"

У законопроекті пропонується внести зміни до законів України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 р. та "Про забезпечення права на справедливий суд". Зокрема, у Законі України "Про прокуратуру" пропонується: 1) змінити структуру Генеральної прокуратури України та уточнити правовий статус її окремих структурних підрозділів; 2) зменшити кількість заступників керівника регіональної прокуратури та визначити їх чисельність залежно від об'єктивної необхідності; 3) уточнити правовий статус прокурора Головної військової прокуратури та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури; 4) змінити порядок призначення прокурора на адміністративну посаду та звільнення з такої посади тощо.

У свою чергу, у змінах до Закону України "Про забезпечення права на справедливий суд" пропонується доповнити п. 4 Розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" абзацом третім, згідно з яким скликання та проведення всеукраїнської конференції працівників прокуратури для призначення членів Вищої ради юстиції до набрання чинності Закону України "Про прокуратуру" здійснюватиметься в порядку, затвердженому Генеральним прокурором України.

За результатами розгляду поданого законопроекту Головне науково-експертне управління вважає за необхідне зазначити таке.

1. У проекті пропонується внести до ч. 3 ст. 8 Закону зміни, згідно з якими Генеральному прокурору України надається право одноосібно затверджувати, у тому числі, положення про Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру. Проте, згідно з вимогами ч. 3 ст. 7 Закону утворення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, визначення її структури і штату здійснюються Генеральним прокурором України за погодженням з Директором Національного антикорупційного бюро України.

Опрос