Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О местном самоуправлении в Украине" (относительно количественного состава исполнительных комитетов местных советов)

Заключение к проекту закона Украины от 17.07.2015 № 2399а
Дата рассмотрения: 19.10.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (щодо кількісного складу виконавчих комітетів місцевих рад)" (реєстр. N 2399а від 17.07.2015 р.)

У законопроекті пропонується доповнити статтю 51 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" положенням, яке внормовує кількісний склад виконавчих комітетів місцевих рад, а саме: "кількісний склад виконавчого комітету сільської ради не може бути меншим ніж 5 осіб, кількісний склад виконавчого комітету селищної ради не може бути меншим ніж 9 осіб, кількісний склад виконавчого комітету міської ради не може бути меншим ніж 21 особа, кількісний склад виконавчого комітету районної у місті ради не може бути меншим ніж 15 осіб". У чинному Законі будь-яких приписів щодо кількісного складу виконавчих комітетів рад не міститься.

З приводу запропонованих новел Головне управління вважає за необхідне зазначити наступне:

Чинні положення Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", як вже зазначалось, наразі не встановлюють вимог до місцевих рад щодо порядку формування виконавчих комітетів в частині їх кількісного складу. Це відповідає змісту ст. 6 Європейської хартії місцевого самоврядування, ратифікованої Законом України N 452/97-ВР від 15.07.97 р., де передбачено, що без шкоди для більш загальних законодавчих положень органи місцевого самоврядування повинні мати можливість визначати свої власні внутрішні адміністративні структури з урахуванням місцевих потреб і необхідності забезпечення ефективного управління. У проекті, по суті, запропонована зміна саморегулювання цих відносин на місцевому рівні на пряме законодавче регулювання. Тим самим запропоновані новели можна розглядати як певний відступ від принципу самостійності місцевого самоврядування.

Разом з тим виходячи з необхідності врахування загальнодержавних інтересів у процесі законодавчого забезпечення належної організації роботи виконавчих органів місцевих рад, Головне управління водночас не має категоричних заперечень проти встановлення певних вимог щодо кількісного складу виконавчих комітетів місцевих рад на рівні Закону, що, на наш погляд, є питанням доцільності. Водночас у разі прийняття такої моделі більш виправданим було б встановлення у законі не мінімального, а максимального складу виконавчого комітету, у рамках якого конкретна рада могла б самостійно визначати його кількісний склад, що більше узгоджується з принципом організаційної автономії місцевого самоврядування.

Опрос