Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно условий оплаты рентной платы за пользование недрами)

Заключение к проекту закона Украины от 17.03.2015 № 2395
Дата рассмотрения: 22.04.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України" (щодо умов оплати рентної плати за користування надрами)"

У законопроекті шляхом доповнення пункту 257.4 статті 257 Податкового кодексу України новим підпунктом 257.4.1, згідно з яким для платників рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин та уповноважених осіб, які здійснюють видобування газу природного, пропонується визначити особливий порядок сплати податкових зобов'язань з рентної плати до бюджету, який полягає в тому, що зазначені платники рентної плати матимуть право укладати спеціальні договори поставки газу природного з Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України" та після його укладення і підписання актів приймання-передачі газу природного такий платник або уповноважена особа звільняються від обов'язку сплати сум податкових зобов'язань з рентної плати на суму таких договорів та відповідальності за несвоєчасну їх сплату до моменту фактичної повної оплати такого природного газу Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України".

Головне управління щодо пропозицій проекту вважає доцільним зауважити наступне.

У Пояснювальній записці зазначається, що "метою законопроекту є підтримка приватних видобувачів природного газу для своєчасної сплати ними рентних платежів до Державного бюджету та зменшення купівлі імпортного природного газу із за кордону Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України". Крім того, Кабінет Міністрів України своєю постановою N 647 від 26.11.2014 р. зобов'язав у період з 1 грудня 2014 р. по 28 лютого 2015 р. здійснювати закупівлю природного газу промисловими, енергогенеруючими та теплогенеруючими (в частині промислових обсягів газу) підприємствами виключно у гарантованого постачальника Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" та заборонив закупівлі природного газу такими підприємствами в інших постачальників. Відповідно у підприємств видобувачів виникли надлишки природного газу, які неможливо реалізувати та сплатити рентні платежі.

Головне управління звертає увагу на те, що вищезазначена постанова Кабінету Міністрів України мала обмежений термін дії, у той же час у законопроекті особливий порядок сплати податкових зобов'язань з рентної плати до бюджету за видобування газу природного пропонується запровадити на постійній основі.

У новому підпункті 257.4.1 пункту 257.4 статті 257 Податкового кодексу України визначаються істотні умови "спеціальних договорів" поставки газу природного. Вважаємо, що правове регулювання умов договорів не є предметом Податкового кодексу України, у зв'язку з цим відповідні положення мають бути виключені із проекту. У разі необхідності вони, на нашу думку, можуть бути включені до законодавчих актів, які регулюють відповідні суспільні відносини.

Опрос