Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Кодекс Украины об административных правонарушениях (относительно предупреждения безосновательного привлечения к ответственности граждан за участие в мирных собраниях)

Заключение к проекту закона Украины от 17.03.2015 № 2391
Дата рассмотрения: 03.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо запобігання безпідставному притягненню до відповідальності громадян за участь у мирних зібраннях)" (реєстр. N 2391 від 17 березня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 03 червня 2015 року (протокол N 22) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо запобігання безпідставному притягненню до відповідальності громадян за участь у мирних зібраннях) (реєстр. N 2391 від 17 березня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народними депутатами України Луценком І. В. та іншими.

Згідно з Пояснювальною запискою до Законопроекту він розроблений з метою недопущення зловживань та неправильного тлумачення чинного законодавства про мирні зібрання працівниками правоохоронних органів, що притягують громадян до адміністративної відповідальності.

Для досягнення мети авторами пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), встановивши, що адміністративна відповідальність за статтею 185-1 КУпАП настає лише у випадках організації та участі у мирних зібраннях, щодо яких судом встановлено заборону. Також пропонується визнати таким, що втратив чинність, Указ Президії Верховної Ради СРСР від 28 липня 1988 року N 9306-XI "Про порядок організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій в СРСР".

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

У Конституції України визначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8).

Опрос