Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно усовершенствования взимания акцизного налога при розничной торговле нефтепродуктами

Заключение к проекту закона Украины от 17.07.2015 № 2388а
Дата рассмотрения: 17.09.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики на своєму засіданні 17.09.2015 р. (протокол N 30) розглянув проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення справляння акцизного податку при роздрібній торгівлі нафтопродуктами" (реєстр. N 2388а від 17.07.2015 року), поданий народними депутатами України Южаніною Н. П. та Насаликом І. С.

Метою законопроекту є удосконалення норм Податкового кодексу України, що стосуються справляння акцизного податку з роздрібного продажу нафтопродуктів, зокрема у сфері визначення об'єкту, бази оподаткування та заміни адвалорної ставки податку на специфічну, визначену як фіксована ставка в Євро з 1 літра реалізованих нафтопродуктів.

Законопроектом шляхом внесення змін до статей 14, 214, 215, 216, 217 та 222 Податкового кодексу України пропонується наступне:

При здійсненні роздрібного продажу нафтопродуктів, як об'єкт оподаткування, пропонується визначити фізичний відпуск нафтопродуктів з АЗС у літрах незалежно від юридичних підстав відпуску (продаж за готівку, безготівковий продаж юридичній особі, повернення зі зберігання, передача на комісію тощо) та незалежно від цільового призначення (особисте кінцеве споживання, для виробничих потреб, для перепродажу, для комерційного використання тощо). Таке визначення об'єкта, є максимально простим в адмініструванні та унеможливить будь-які маніпуляції з метою мінімізації та ухилення від сплати цього податку.

У зв'язку з тим, що ціни на нафтопродукти дуже сильно корелюють з курсом Євро/долара США, пропонується встановити фіксовану ставку податку в Євро з 1 літра, яка буде давати максимально наближений результат надходжень до бюджету до чинної на сьогодні адвалорної ставки податку у 5 % від ціни продажу. Фіксовану ставку податку для роздрібного продажу нафтопродуктів пропонується встановити на рівні 0,042 Євро з 1-го літра незалежно від ціни продажу, форми продажу/відпуску тощо. Дана ставка в Євро з 1 літра визначена виходячи із середнього розміру податку, який сьогодні стягується із продажу 1 літра нафтопродуктів (визначено при курсі НБУ Євро станом на 08.07.2015 р. - 23,7207 грн./Євро; 5 % роздрібного акцизу від середньозваженої ціни палива 21,00 грн./літр складає 1,00 грн./літр).

Опрос