Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в законодательные акты Украины в связи с принятием Закона Украины "О пробации"

Заключение к проекту закона Украины от 17.03.2015 № 2388
Дата рассмотрения: 03.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про пробацію" (реєстр. N 2388 від 17 березня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 03 червня 2015 року (протокол N 22) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про пробацію" (реєстр. N 2388 від 17 березня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народним депутатом України Дмитренком О. М.

Згідно із пояснювальною запискою Законопроект розроблено з метою приведення деяких законодавчих актів України у відповідність із Законом України "Про пробацію". Для досягнення зазначеної мети пропонується внести зміни до Кримінального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України, Кримінально-виконавчого кодексу України, Закону України "Про Державну кримінально-виконавчу службу України", Закону України "Про чисельність Державної кримінально-виконавчої служби України".

Прийняття вказаного Законопроекту, за твердженням автора, сприятиме приведенню законодавчих актів України у відповідність із Законом України "Про пробацію".

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України Комітет виходить з наступного.

В Конституції України зазначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8). За приписом частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Опрос