Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 354 Уголовного кодекса Украины (относительно усиления ответственности за подкуп работника предприятия, учреждения или организации)

Заключение к проекту закона Украины от 16.07.2015 № 2384а
Дата рассмотрения: 02.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до статті 354 Кримінального кодексу України (щодо посилення відповідальності за підкуп працівника підприємства, установи чи організації) (реєстр. N 2384а від 16 липня 2015 року)

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 02 вересня 2015 року (протокол N 31) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до статті 354 Кримінального кодексу України (щодо посилення відповідальності за підкуп працівника підприємства, установи чи організації) (реєстр. N 2384а від 16 липня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народним депутатом України Заставним Р. Й.

Згідно із пояснювальною запискою Законопроектом пропонується із переліку альтернативних покарань, визначених у санкціях статті 354 Кримінального кодексу України, вилучити можливість застосування штрафу.

Прийняття вказаного Законопроекту, за твердженням автора, сприятиме оптимізації кримінально-правового механізму протидії і запобігання корупційній злочинності.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України Комітет виходить з наступного.

В Конституції України зазначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8). За приписом частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Опрос