Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Государственном бюджете Украины на 2015 год" (относительно увеличения расходов для нужд обороны и безопасности)

Заключение к проекту закона Украины от 16.07.2015 № 2381а
Дата рассмотрения: 17.07.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Про розгляд законопроекту

Комітет Верховної Ради України з питань бюджету на своєму засіданні 17 липня 2015 року (протокол N 27) розглянув проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" (щодо збільшення видатків для потреб оборони і безпеки)" (реєстр. N 2381а від 16.07.2015), поданий Кабінетом Міністрів України.

Як зазначено у Пояснювальній записці, законопроектом пропонується збільшити видатки для фінансового забезпечення заходів з проведення антитерористичної операції на суму 5299,1 млн. грн. у межах затверджених загальних показників державного бюджету на 2015 рік за рахунок скорочення видатків та кредитів по загальному фонду іншим головним розпорядникам бюджетних коштів, а також зарахування до загального фонду 200 млн. грн. (85 замість 15 відсотків) плати за надання інформації з державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції. Видатки пропонується спрямувати:

5140,4 млн. грн. - для невідкладних потреб Міністерства оборони у зв'язку із продовженням заходів з мобілізації;

158,7 млн. грн. - для потреб інших силових структур з метою забезпечення безперебійного харчування особового складу.

Слід зауважити, що згідно із вимогами частини третьої статті 91 Регламенту Верховної Ради України до законопроекту належить надати фінансово-економічні обґрунтування (включаючи відповідні розрахунки), проте конкретних пояснень та розрахунків щодо збільшення/зменшення видатків державного бюджету у запропонованих обсягах та за визначеними напрямами не надано.

На час розгляду законопроекту у Комітеті з питань бюджету експертний висновок Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України, висновки комітетів Верховної Ради України з питань запобігання та протидії корупції (щодо проведення антикорупційної експертизи законопроекту) і з питань європейської інтеграції (щодо оцінки відповідності законопроекту міжнародно-правовим зобов'язанням України у сфері європейської інтеграції) не надійшли.

Опрос