Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Государственном бюджете Украины на 2015 год" (относительно поддержки государственных угледобывающих предприятий)

Заключение к проекту закона Украины от 18.03.2015 № 2376-1
Дата рассмотрения: 19.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" (щодо підтримки державних вугледобувних підприємств)"

У законопроекті шляхом внесення змін до додатка N 3 "Розподіл видатків Державного бюджету України на 2015 рік", затвердженого Законом України "Про Державний бюджет України на 2015 рік", пропонується Міністерству енергетики та вугільної промисловості України спрямувати 650000,0 тис. гривень на фінансування нової бюджетної програми "державна підтримка вугледобувних підприємств на часткове покриття витрат із собівартості готової товарної продукції" (код 1101110) та одночасно зменшити цьому ж головному розпоряднику бюджетних коштів видатки за бюджетною програмою "реструктуризація вугільної та торфодобувної промисловості" (код 1101070) - на 450000 тис. гривень та Міністерству фінансів України (загальнодержавні витрати) за бюджетною програмою "Державний фонд регіонального розвитку" (код 3511450) - на 200000 тис. гривень.

У Пояснювальній записці до законопроекту його прийняття обґрунтовується необхідністю "забезпечення своєчасної виплати заробітної плати працівникам державних вугледобувних підприємств на законодавчо встановленому рівні".

Головне управління щодо пропозицій проекту вважає доцільним зауважити наступне.

1. Пропозиція законопроекту щодо запровадження Верховною Радою України нової бюджетної програми, включаючи код бюджетної класифікації, не узгоджується з вимогами частини 2 статті 8 Бюджетного кодексу України, якими повноваження щодо затвердження бюджетної класифікації, а також змін до неї закріплено за центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної фінансової і бюджетної політики (Міністерством фінансів України).

2. Для прийняття зваженого рішення щодо пропозицій проекту доцільно було б отримати від Кабінету Міністрів України додаткову інформацію щодо реальної можливості та наслідків зменшення фінансування за бюджетною програмою "реструктуризація вугільної та торфодобувної промисловості" (код 1101070) - на 450000 тис. гривень.

Опрос