Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О бесплатной правовой помощи" (относительно обеспечения прав и свобод внутренне перемещенных лиц)

Заключение к проекту закона Украины от 13.03.2015 № 2373
Дата рассмотрения: 02.04.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про безоплатну правову допомогу" (щодо забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб) (реєстр. N 2373 від 13.03.2015 р.)

Головне науково-експертне управління розглянуло поданий проект, положення якого передбачають внесення змін до Закону України "Про безоплатну правову допомогу" (далі - Закон), де пропонується додати до переліку суб'єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу осіб, на яких поширюється дія Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб".

Головне управління загалом підтримує мету законопроекту, сформульовану у п. 2 Пояснювальної записки. Адже задоволення та захист соціально-економічних та інших прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб в нинішніх умовах є проблематичним і потребує суттєвої підтримки та контролю з боку держави. Водночас за результатами розгляду поданого законопроекту Головне управління вважає за необхідне висловити наступні зауваження та міркування.

Необхідно зазначити, що станом на 16 березня 2015 року за даними Міністерства соціальної політики в Україні було 1152000 внутрішньо переміщених осіб. За інформацією Державної служби України з надзвичайних ситуацій приблизно 20000 внутрішньо переміщених осіб - з Криму. Оскільки процес становлення централізованої системи реєстрації досі триває, реальна кількість осіб, переміщених всередині країни, залишається невідомою та може бути вищою. З урахуванням пропозиції передбачити набрання чинності цим Законом з 1 січня 2016 року (Розділ II проекту) можна очікувати збільшення кількості внутрішньо переміщених осіб на момент початку дії положень, запропонованих у проекті.

Водночас у п. 5 Пояснювальної записки до проекту зазначено, що "прийняття законопроекту не потребує додаткових видатків із Державного бюджету України". Однак, забезпечення реалізації права на безоплатну вторинну правову допомогу внутрішньо переміщеним особам (додатково до дванадцяти інших категорій осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу) суттєво збільшить навантаження на суб'єктів надання безоплатної вторинної правової допомоги, якими є центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги, а також адвокати, включені до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу (ст. 15 Закону). Адже організація їх роботи вимагає облаштування приміщень, оплати праці та інших витрат, обсяг яких збільшиться в разу значного збільшення обсягу виконуваної роботи.

Опрос