Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О вывозе, ввозе и возвращении культурных ценностей" (относительно усиления государственного контроля за вывозом из Украины культурных ценностей)

Заключение к проекту закона Украины от 15.07.2015 № 2372а
Дата рассмотрения: 10.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей" (щодо посилення державного контролю за вивезенням з України культурних цінностей)" (реєстр. N 2372а від 15.07.2015 р.)

У законопроекті пропонується внести до Закону України "Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей" зміни, якими передбачається можливість передачі Кабінетом Міністрів України повноважень центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей, з видачі свідоцтва на право вивезення культурних цінностей з території України місцевим державним адміністраціям, а також уточнюється перелік культурних цінностей, які не підлягають вивезенню з України.

Метою законопроекту, як зазначається у Пояснювальній записці до нього, "є невідкладне врегулювання питання забезпечення безперебійної видачі Свідоцтва шляхом децентралізації повноважень Міністерства культури України" місцевим державним адміністраціям.

Головне науково-експертне управління щодо поданого законопроекту висловлює такі зауваження і пропозиції.

1. У законопроекті пропонується доповнити статтю 10 Закону новою частиною 3, згідно з якою "повноваження центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей, з видачі свідоцтва на право вивезення (тимчасового вивезення) культурних цінностей з території України, визначені цим Законом, за винятком повноважень з видачі цього свідоцтва на тимчасове вивезення культурних цінностей, визначених абзацами другим - четвертим статті 14 цього Закону, можуть бути передані Кабінетом Міністрів України місцевим державним адміністраціям". не містить належного обгрунтування необхідності його прийняття.

У той же час Пояснювальна записка до законопроекту не містить належного обгрунтування необхідності його прийняття.

Опрос