Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Регламент Верховной Рады Украины (относительно процедуры рассмотрения вопроса об ответственности Кабинета Министров Украины)

Заключение к проекту закона Украины от 13.03.2015 № 2372
Дата рассмотрения: 20.05.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України (щодо процедури розгляду питання про відповідальність Кабінету Міністрів України) (реєстр. N 2372 від 13 березня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 20 травня 2015 року (протокол N 19) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України (щодо процедури розгляду питання про відповідальність Кабінету Міністрів України) (реєстр. N 2372 від 13 березня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народним депутатом України Капліним С. М.

Згідно з пояснювальною запискою до Законопроекту він розроблений з метою спрощення спеціальної процедури розгляду питання про відповідальність Кабінету Міністрів України, що сприятиме ефективнішій роботі Уряду.

Для досягнення мети автором пропонується внести зміни до Регламенту Верховної Ради України, затвердженого Законом України "Про Регламент Верховної Ради України" (далі - Регламент), виключивши положення щодо внесення питання про відповідальність Кабінету Міністрів України на розгляд Верховної Ради за пропозицією не менш як однієї третини народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради, підтриманою їх підписами. Крім цього, передбачається виключити положення Регламенту, згідно з яким питання про відповідальність Кабінету Міністрів України не може розглядатися Верховною Радою більше одного разу протягом однієї чергової сесії Верховної Ради, а також протягом року після схвалення Програми діяльності Кабінету Міністрів України.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

У Конституції України визначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8).

За приписами частин першої та другої статті 113 Конституції України Кабінет Міністрів України є вищим органом у системі органів виконавчої влади.

Кабінет Міністрів України відповідальний перед Президентом України і Верховною Радою України, підконтрольний і підзвітний Верховній Раді України у межах, передбачених цією Конституцією.

Опрос