Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 3 Закона Украины "О статусе народного депутата Украины" (относительно предоставления депутатам права состоять на военной службе во время действия особого периода)

Заключение к проекту закона Украины от 12.03.2015 № 2367
Дата рассмотрения: 01.04.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 3 Закону України "Про статус народного депутата України" (щодо надання депутатам права перебувати на військовій службі під час дії особливого періоду) (до реєстр. N 2367 від 12.03.2015 р.)

У Головному науково-експертному управлінні розглянуто поданий законопроект, яким передбачено внесення змін до Закону України "Про статус народного депутата України" (далі - Закон).

Положеннями законопроекту пропонується дозволити суміщення депутатського мандату із військовою службою, зокрема відповідно до нової частини 4 статті 3 передбачається, що "під час дії особливого періоду народний депутат, який є військовослужбовцем, прикомандированим на час виконання депутатських повноважень до Верховної Ради України за особистою заявою має право проходити військову службу зі збереженням депутатських повноважень".

Поданий законопроект дослівно відтворює положення законопроекту за реєстр. N 1780 від 16.01.2015 р. (суб'єкт законодавчої ініціативи н. д. Білецький А. Є.), який було відкликано 9 лютого 2015 р. і на який Головним управлінням раніше надавався висновок.

З огляду на наведене управління вважає за необхідне повторити раніше висловлені міркування та зазначити наступне:

1. Відповідно до статті 1 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" "особливий період,. настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій".

Отже у положеннях законопроекту по суті йдеться про надання народним депутатам України, які є військовослужбовцями та прикомандировані до Верховної Ради України, права за власною заявою проходити військову службу у разі мобілізації під час воєнного стану.

2. Чинним законодавством України передбачено, що народні депутати України: 1) на строк виконання їх повноважень звільняються від призову на військову службу, навчальні та спеціальні збори (стаття 29 Закону України "Про статус народних депутатів України"); 2) користуються відстрочкою від призову на військову службу під час мобілізації (стаття 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"); 3) звільняються від проходження зборів військовозобов'язаних у зв'язку із депутатською діяльністю (стаття 30 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу").

Опрос