Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 10 Закона Украины "О защите прав потребителей" (относительно уточнения названия статьи)

Заключение к проекту закона Украины от 15.07.2015 № 2366а
Дата рассмотрения: 16.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону "Про внесення змін до статті 10 Закону України "Про захист прав споживачів" (щодо уточнення назви)" (реєстр. N 2366а від 15 липня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя на засіданні 16 вересня 2015 року (протокол N 34) розглянув на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до статті 10 Закону України "Про захист прав споживачів" (щодо уточнення назви статті) (реєстр. N 2366а від 15 липня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народним депутатом України Заставним Р. Й.

Згідно з Пояснювальною запискою Законопроект спрямований на вирішення проблем правозастосування, які виникають у споживчих правовідносинах.

На думку автора, способи захисту цивільних прав та інтересів є водночас і санкціями, і мірами захисту, але лише окремі з них (відшкодування збитків, стягнення неустойки тощо) є мірами (санкціями) цивільно-правової відповідальності. Водночас, усі способи захисту цивільних прав, оперативні та інші санкції мають розглядатися як такі, що охоплюються поняттям "правові наслідки порушення договору".

Суб'єкт права законодавчої ініціативи зазначає, що у статті 10 Закону України "Про захист прав споживачів", що має назву "Права споживача у разі порушення умов договору про виконання робіт (надання послуг)", визначаються не лише безпосередні вимоги споживача про застосування до порушника мір відповідальності та інших способів захисту, але й інші правові наслідки порушення договору. З огляду на це, статтю 10 Закону пропонується назвати "Правові наслідки порушення умов договору про виконання робіт (надання послуг)".

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

Опрос