Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О социальной защите детей войны" (относительно предоставления общественным организациям детей войны дополнительных государственных социальных гарантий)

Заключение к проекту закона Украины от 12.03.2015 № 2363
Дата рассмотрения: 06.05.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про соціальний захист дітей війни" (щодо надання громадським організаціям дітей війни додаткових державних соціальних гарантій)" (N 2363 від 12.03.2015 р.)

У законопроекті пропонується встановити, що центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування у межах своєї компетенції мають надавати громадським організаціям та іншим об'єднанням дітей війни фінансову підтримку з коштів відповідних бюджетів, а також безплатно надавати у тимчасове користування будинки, приміщення, обладнання та інше майно, необхідне для здійснення їх статутних завдань. Крім цього, громадські організації та інші об'єднання дітей війни пропонується звільняти від плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) в межах середніх норм споживання (надання), телефоном у приміщеннях та будинках, які вони займають.

Головне науково-експертне управління, не заперечуючи необхідності підвищення рівня державного соціального захисту і підтримки дітей війни, разом з тим вважає за доцільне висловити щодо проекту наступні зауваження та пропозиції.

1. Насамперед, слід звернути увагу на некоректність застосування щодо громадських організацій терміна "надання державних соціальних гарантій". Річ у тому, що у ст. 1 Закону України "Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії" визначено, що державні соціальні гарантії це - встановлені законами мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, встановлені законами та іншими нормативно-правовими актами, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму. Тобто, державні соціальні гарантії надаються громадянам, а не громадським організаціям. Цей висновок знаходить своє підтвердження і у статті 1 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", згідно з якою "державна соціальна гарантія - встановлений цим Законом мінімальний розмір державної соціальної допомоги, а також пільги з метою надання соціальної підтримки дітям війни".

Крім цього, оскільки згідно з проектом зміни вносяться лише до однієї статті Закону, пропонуємо уточнити його назву на "Про внесення змін до статті 8 Закону України "Про соціальний захист дітей війни".

2. Згідно з проектом визначені у ньому заходи державної підтримки мають надаватися не лише громадським організаціям дітей війни, а й іншим їх об'єднанням. У зв'язку з цим пропонуємо уточнити, про які саме "інші об'єднання дітей війни" йдеться у проекті і яким критеріям вони мають відповідати для того, щоб отримати державну підтримку.

Опрос