Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно усиления ответственности за уклонение от уплаты алиментов

Заключение к проекту закона Украины от 11.03.2015 № 2360
Дата рассмотрения: 13.05.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за ухилення від сплати аліментів (реєстр. N 2360 від 11 березня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя на засіданні 13 травня 2015 року (протокол N 18) розглянув на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за ухилення від сплати аліментів (реєстр. N 2360 від 11 березня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народним депутатом України Помазановим А. В.

Згідно з пояснювальною запискою метою Законопроекту є посилення відповідальності за ухилення від сплати аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім'ї з метою забезпечення гарантованих Конституцією України прав громадян.

Для досягнення мети автором пропонується внести зміни до деяких положень Кримінального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону України "Про виконавче провадження", відповідно до яких запроваджується адміністративно-правова відповідальності та встановлюється більш жорстка кримінально-правова відповідальність за ухилення від сплати аліментів.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

В Основному Законі України зазначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8). За приписом частини другої статті 19 Основного Закону України органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Основний Закон України (частина друга статті 51) встановлює обов'язок батьків утримувати своїх дітей до досягнення ними повноліття, а повнолітніх дітей - піклуватися про своїх непрацездатних батьків.

Згідно з Преамбулою Декларації прав дитини (абзац 3) дитина, внаслідок її фізичної і розумової незрілості, потребує спеціальної охорони і піклування.

Опрос