Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно усиления ответственности за уклонение от уплаты алиментов

Заключение к проекту закона Украины от 11.03.2015 № 2360
Дата рассмотрения: 16.09.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянув поданий народним депутатом України Помазановим А. В. проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за ухилення від сплати аліментів", реєстр. N 2360 від 11.03.2015 р.

Законопроект передбачає доповнення Кодексу України про адміністративні правопорушення статтею 1843 "Ухилення від сплати аліментів" та внесення змін до ст. ст. 164, 165 Кримінального кодексу України, згідно з якими пропонується посилити кримінальну відповідальність за такі діяння, як злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дітей та ухилення від сплати коштів на утримання непрацездатних батьків відповідно, шляхом виключення з санкцій цих статей штрафу, як виду покарання, а також доповнення їх покаранням у виді позбавлення волі на строк до одного року.

За висновком Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України законопроект доцільно відхилити.

Положення проекту не враховують нинішній стан із забезпеченням працевлаштування засуджених у виправних установах, значний відсоток яких залишається без роботи, а також призведуть до збільшення витрат на ведення кримінальних проваджень, а при засудженні боржників по сплаті аліментів до позбавлення волі ще й до витрат на їх утримання. Крім цього, зменшаться доходи внаслідок скасування штрафів.

Опрос