Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Регламент Верховной Рады Украины (относительно уточнения норм, в соответствии с которыми законы, постановления и другие акты Верховной Рады Украины признаются утратившими силу)

Заключение к проекту закона Украины от 11.03.2015 № 2359
Дата рассмотрения: 20.05.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України (щодо уточнення норм, відповідно до яких закони, постанови та інші акти Верховної Ради України визнаються такими, що втратили чинність) (реєстр. N 2359 від 11 березня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя на своєму засіданні 20 травня 2015 року (протокол N 19) розглянув на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України (щодо уточнення норм, відповідно до яких закони, постанови та інші акти Верховної Ради України визнаються такими, що втратили чинність) (реєстр. N 2359 від 11 березня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народним депутатом України Д. Голубовим.

Згідно з пояснювальною запискою до Законопроекту метою законодавчої ініціативи є уточнення норм Регламенту Верховної Ради України, відповідно до яких закони, постанови та інші акти Верховної Ради України визнаються такими, що втратили чинність.

Для досягнення поставленої мети Законопроектом пропонується внести зміни до частини восьмої статті 90 Регламенту, що передбачають обов'язок суб'єктів права законодавчої ініціативи подавати до законопроекту також перелік законів, які втрачають чинність в разі його прийняття. Частину другу статті 97 Регламенту пропонується доповнити окремим пунктом, згідно з яким до справи законопроекту додається постанова Верховної Ради про скасування рішення Верховної Ради про прийняття закону, постанови чи іншого акта Верховної Ради в цілому.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

Опрос