Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Регламент Верховной Рады Украины (относительно уточнения норм, в соответствии с которыми законы, постановления и другие акты Верховной Рады Украины признаются утратившими силу)

Заключение к проекту закона Украины от 11.03.2015 № 2359
Дата рассмотрения: 06.07.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України" (щодо уточнення норм, відповідно до яких закони, постанови та інші акти Верховної Ради України визнаються такими, що втратили чинність)" (реєстр. N 2359 від 11.03.2015 р.)

У Головному науково-експертному управлінні розглянуто поданий законопроект, в якому пропонується внести до ст. ст. 90 та 97 Регламенту Верховної Ради України (далі - Регламент) зміни, метою яких є уточнення норм Регламенту, відповідно до яких закони, постанови та інші акти Верховної Ради України визнаються такими, що втратили чинність (п. 2 Пояснювальної записки до законопроекту).

За результатами розгляду поданого законопроекту Головне управління вважає за необхідне зазначити наступне:

1. У змінах до другого речення ч. 8 ст. 90 Регламенту (п. 1 розділу I проекту) передбачається, що до законопроекту, окрім переліку законів та інших нормативних актів, прийняття або перегляд яких необхідно здійснити для реалізації положень законопроекту в разі його прийняття, має додаватися також перелік законів, які втрачають чинність в разі прийняття законопроекту.

З цього приводу варто зазначити, що можна зрозуміти доцільність додання до законопроекту переліку нормативних актів, прийняття або перегляд яких необхідно здійснити для реалізації положень законопроекту в разі його прийняття, якщо йдеться, зокрема, про підзаконні акти. Це дозволить законодавцям орієнтуватись у комплексі питань, вирішення яких стане потрібним у результаті прийняття нового законодавчого акта. Однак, не є зрозумілим включення до цього переліку інших законів, які потребують оновлення, адже необхідні зміни до них мають викладатися в розділі "Перехідні положення" законопроекту або в одночасно внесеному його ініціатором окремому законопроекті, як того вимагає положення першого речення ч. 8 ст. 90 Регламенту. З цих же міркувань не є зрозумілим і запропоноване у законопроекті, що розглядається, включення до вказаного переліку законів, які втрачають чинність у разі прийняття законопроекту. Адже якщо якісь закони України мають втратити чинність у зв'язку з прийняттям певного законопроекту, то приписи про це мають бути включені до тексту самого законопроекту, а тому подання окремо від законопроекту переліку таких законів не має сенсу.

Опрос