Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О воинской обязанности и военной службе" (относительно уточнения сроков военной службы по контракту)

Заключение к проекту закона Украины от 15.07.2015 № 2356а
Дата рассмотрения: 03.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" (щодо уточнення строків військової служби за контрактом)"

Поданий на розгляд, доопрацьований законопроект, спрямований на конкретизацію терміну військової служби за контрактом під час дії особливого періоду, у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення правового режиму воєнного стану, що на думку суб'єктів законодавчої ініціативи, дозволить збільшити кількість військовослужбовців за контрактом з досвідом бойових дій у лавах Збройних Сил України.

Для досягнення вказаної мети, законопроектом пропонується внести зміни Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", встановивши для громадян, які приймаються на військову службу за контрактом у разі виникнення вищенаведених обставин, строк військової служби в календарному обчисленні від 6-ти місяців. Передбачається також можливість дострокового припинення контракту у разі закінчення особливого періоду або оголошення рішення про демобілізацію. Також врахована можливість продовжити військову службу за контрактом у разі закінчення строку контракту і не завершення особливого періоду на строк 6 місяців, але до закінчення особливого періоду або оголошення рішення про демобілізацію.

Головне-науково-експертне управління, проаналізувавши законопроект, поділяє його мету, обґрунтування якої докладно висвітлено у Пояснювальній записці до проекту, і не заперечує проти його прийняття.

Разом з тим, на наш погляд, доцільно було б погодити законопроект із зацікавленими державними органами, насамперед, з Міністерством оборони України.

Опрос