Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Украины относительно усиления правовой защиты прав ребенка по управлению его имуществом

Заключение к проекту закона Украины от 10.03.2015 № 2355
Дата рассмотрения: 14.07.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет на засіданні 14 липня 2015 року розглянув проект Закону України "Про внесення змін та доповнень до деяких законодавчих актів України (щодо посилення правового захисту прав дитини з управління її майном)" (реєстр. N 2355 від 10.03.2015 р.), поданий народним депутатом України Веселовою Н. В.

Метою розроблення законопроекту є підвищення правового захисту прав дитини в Україні з управління її майном, розширення її цивільної правосуб'єктності, удосконалення правових норм та упорядкування термінологічної бази, пов'язаних з проектом Закону України "Про управління майном дитини" (реєстр. N 2354).

Міністерство соціальної політики України у своєму висновку зауважує, що доповнення окремими пунктами статті 31 Цивільного кодексу України не є доцільними, оскільки не зрозуміло яким чином дитина після досягнення шести років зможе свідомо і самостійно вчиняти правочини. Таким чином, Міністерство соціальної політики України вважає, що законопроект потребує суттєвого доопрацювання із залученням фахівців у сфері захисту житлових та майнових прав дітей.

Національний банк України у своєму висновку зауважує, що підпунктом 4 пункту 6 проекту Закону пропонується доповнити Цивільний кодекс України новою статтею 321, якою встановити порядок надання органом опіки та піклування дитині незалежно від її віку права на вчинення правочинів відповідно до рівня розумової (психічної) та моральної зрілості. При цьому, зазначена новела не передбачає отримання згоди батьків або їх участі у цій процедурі.

Таким чином, Національний банк України вважає, що законопроект потребує суттєвого доопрацювання, у зв'язку з чим пропонує повернути його суб'єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

Міністерство фінансів України вважає, що реалізація зазначених положень законопроекту може зумовити збільшення видатків державного та місцевих бюджетів.

Опрос