Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об управлении имуществом ребенка

Заключение к проекту закона Украины от 10.03.2015 № 2354
Дата рассмотрения: 17.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про управління майном дитини (реєстр. N 2354 від 10 березня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на відповідність Конституції України проект Закону про управління майном дитини (реєстр. N 2354 від 10 березня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народним депутатом України Веселовою Н. В.

Згідно з пояснювальною запискою до Законопроекту він розроблений з метою забезпечення правового захисту прав дитини на майно, визначення правових і організаційних засад управління ним.

Законопроектом пропонується встановити правовий механізм управління майном дитини в Україні, посилити заходи державного контролю щодо гарантування дитині цього права, уніфікувати діяльність органів опіки та піклування в Україні щодо надання дозволів на вчинення правочинів з майном дитини та інше.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

У Конституції України визначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8).

За приписом частини другої статті 19 Основного Закону України органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини третьої статті 51 Конституції України сім'я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою.

Опрос