Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об управлении имуществом ребенка

Заключение к проекту закона Украины от 10.03.2015 № 2354
Дата рассмотрения: 14.07.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет на засіданні 14 липня 2015 року розглянув проект Закону України "Про управління майном дитини" (реєстр. N 2354 від 10.03.2015 р.), поданий народним депутатом України Веселовою Н. В.

Метою розроблення законопроекту є встановлення правового механізму управління майном дитини в Україні, спрямованого на забезпечення ефективної реалізації здійснення права дитини на майно та посилення заходів державного контролю щодо гарантування права дитини на її майно.

Міністерство соціальної політики України зазначає, що в цілому підтримує законодавчу ініціативу, але вважає, що законопроект потребує суттєвого доопрацювання із залученням фахівців у сфері захисту житлових та майнових прав дітей.

Національний банк України у своєму висновку зауважує, що законопроект:

1) потребує уточнення термін "житло дитини", оскільки його викладення в запропонованій редакції не надає можливості банку як потенційному іпотекодержателю визначити права дитини на таку нерухомість;

2) передчасним є запропоноване статтею 27 законопроекту положення стосовно встановлення права вчинення без дозволу органу опіки та піклування правочину з житлом дитини щодо якого вона є користувачем (особистий сервітут).

Опрос