Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно налогообложения субъектов хозяйствования, осуществляющих добычу природного газа

Заключение к проекту закона Украины от 14.07.2015 № 2352а
Дата рассмотрения: 16.09.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики на своєму засіданні 16 вересня 2015 року (Протокол N 29) розглянув проект про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування суб'єктів господарювання, що здійснюють видобування газу природного (реєстр. N 2352а від 09.09.2015 р.), поданий Кабінетом Міністрів України.

Законопроектом пропонується для власників спеціальних дозволів на користування надрами для геологічного вивчення та/або видобування вуглеводневої сировини, зокрема, природного газу (будь-якого походження), які сплачують податок на прибуток підприємств, запровадити додатково надбавку в розмірі 15 % до цього податку із розширенням бази оподаткування та визначити порядок її обчислення, стягнення і сплати. Також проектом для суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність з видобутку газу для комерційних цілей з 1 жовтня 2015 року до 1 січня 2018 року передбачається зменшення ставки рентної плати за користування надрами з 55 % до 29 % (з покладів до 5000 м) та з 28 % до 14 % (з покладів понад 5000 м), а з 1 січня 2018 року та встановити ставки рентної плати за користування надрами у розмірі 20 % (з покладів до 5000 м) та 10 % (з покладів понад 5000 м).

Згідно з пояснювальною запискою прийняття законопроекту надасть можливість залучення нових інвестицій, що сприятиме нарощуванню обсягів для забезпечення населення газом власного видобутку та наповненню державного бюджету.

Під час обговорення на засіданні народні депутати України - члени Комітету, зауважили, що запропоновані положення проекту порушують один із основних принципів оподаткування - рівність суб'єктів господарювання та недопущення дискримінації, і ставлять вітчизняні підприємства під загрозу їх банкротства. Крім цього, звернули увагу на запропонований механізм введення практики сплати авансових внесків з податку на прибуток підприємств, який негативно впливає на фінансовий стан платників податку, вимиваючи обігові кошти із підприємства.

Опрос