Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об охране прав на промышленные образцы" (относительно изменения процедуры получения патентов на промышленные образцы)

Заключение к проекту закона Украины от 10.03.2015 № 2352
Дата рассмотрения: 07.07.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про охорону прав на промислові зразки" (щодо зміни процедури отримання патентів на промислові зразки)" (реєстр. N 2352 від 10.03.2015 р.)

У проекті пропонується вдосконалити процедуру отримання патентів на промислові зразки для запобігання зловживання патентними правами, оскільки останнім часом поширилися практика, за якою заявники, "які не будучи авторами промислових зразків чи дійсними виробниками певної продукції, подають заявки на реєстрацію з недобросовісними намірами та в подальшому зловживають наданими правами". Прийняття проекту, на думку суб'єкта права законодавчої ініціативи, "сприятиме вдосконаленню відносин, пов'язаних з набуттям, здійсненням та захистом прав інтелектуальної власності на промислові зразки".

Розглянувши проект, Головне управління вважає за доцільне висловити щодо нього наступні зауваження та пропозиції.

1. Головне управління не вбачає необхідності у доповненні статті 1 Закону України "Про охорону прав на промислові зразки" (у подальшому - Закон) визначенням змісту термінів "міжнародна реєстрація" та "ВОІВ". Це пояснюється тим, що запропоноване визначення терміну "міжнародна реєстрація" не узгоджується з визначенням цього терміну у статті 1 Женевського акта Гаазької угоди про міжнародну реєстрацію промислових зразків від 2 липня 1999 р., а визначення терміну "ВОІВ" є нічим іншим як розшифровкою назви відповідної міжнародної організації (Всесвітня організація інтелектуальної власності), що не є розкриттям змісту відповідного поняття. Крім того, запропоноване у змінах до цієї статті уточнення змісту терміну "реєстр" словами "який ведеться в електронному вигляді" має бути узгоджено з частиною 1 статті 17 Закону, згідно з якою форма реєстру та порядок його ведення визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері інтелектуальної власності.

2. У доповненнях до частини 1 статті 11 Закону пропонуємо уточнити те, що заявка в електронній формі із застосуванням електронного цифрового підпису має відповідати вимогам Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг".

Опрос