Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О прекращении полномочий лиц, уполномоченных на исполнение функций государства, в связи с окончанием срока их полномочий

Заключение к проекту закона Украины от 14.07.2015 № 2349а
Дата рассмотрения: 31.07.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про припинення повноважень осіб, уповноважених на виконання функцій держави, у зв'язку з закінченням строку їх повноважень" (реєстр. N 2349а від 14.07.2015 р.)

У Головному науково-експертному управлінні розглянуто поданий законопроект згідно з яким особи, уповноважені на виконання функцій держави, а саме Генеральний прокурор України, Голова Національного банку України, Голова Рахункової палати, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, судді Конституційного Суду України, інші професійні судді, члени, дисциплінарні інспектори Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Голова, заступник Голови, секретарі секцій Вищої ради юстиції, а також інші члени Вищої ради юстиції, члени Національного агентства з питань запобігання корупції, члени Центральної виборчої комісії, посадові та службові особи інших державних органів, які призначені (обрані) на посаду, повноваження яких не припинено в установленому законом порядку, з дня припинення їх повноважень відповідно до закону є такими, строк повноважень яких закінчився, і не допускаються до виконання обов'язків за посадою (стаття 1 проекту).

Крім того, відповідно до статті 2 проекту "будь-які рішення (вказівки, накази тощо), прийняті (надані) особою, визначеною статтею 1 цього Закону, з дня припинення її повноважень відповідно до закону, є незаконними і не підлягають виконанню".

Метою законопроекту є "вдосконалення механізму боротьби з політичною корупцією та запровадження механізму дотримання Конституції України припинення повноважень осіб, уповноважених на виконання функцій держави, у зв'язку з закінченням строку їх повноважень" (п. 2 Пояснювальної записки).

За результатами розгляду законопроекту Головне управління вважає за доцільне зазначити наступне.

1. Головне управління загалом погоджується з основною ідею проекту, яка полягає у тому, що посадові особи, які обрані (призначені) на посаду на певний термін, не можуть виконувати свої повноваження після закінчення строку, на який їх було обрано (призначено).

Опрос