Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 3 Закона Украины "О пенсионном обеспечении лиц, уволенных с военной службы, и некоторых других лиц" (относительно дополнения перечня лиц, имеющих право на пенсии наравне с военнослужащими срочной службы и членами их семей)

Заключение к проекту закона Украины от 14.07.2015 № 2345а
Дата рассмотрения: 28.08.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (щодо доповнення переліку осіб, які мають право на пенсії нарівні з військовослужбовцями строкової служби та членами їх сімей)" (N 2345а від 14.07.2015 р.)

У законопроекті пропонується включити до переліку осіб, які мають право на пенсії нарівні з військовослужбовцями строкової служби та членами їх сімей, осіб, які стали інвалідами у зв'язку з пораненням, каліцтвом, контузією або внаслідок захворювання, пов'язаного з безпосередньою участю в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення, членів їх сімей та членів сімей осіб, які загинули (померли) внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров'я, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення (зміни до статті 3 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб").

Головне управління, погоджуючись з необхідністю соціального захисту зазначених у проекті категорій осіб, звертає увагу на необхідність чіткого визначення того, хто і в якому порядку буде визначати конкретних громадян, такими, на яких поширюється дія цієї норми.

Крім цього, у фінансово-економічному обґрунтуванні проекту у Пояснювальній записці до нього зазначено, що реалізація положень Закону, у разі його прийняття, призведе до додаткових видатків, які орієнтовно складуть 3,8 млн. грн. на місяць, та буде здійснена за рахунок коштів, передбачених у бюджеті Пенсійного фонду України. Проте у статті 7 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" передбачено, що військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, які одночасно мають право на різні державні пенсії, призначається одна пенсія за їх вибором. У разі якщо особа має право на отримання пенсії відповідно до цього Закону та Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", призначається одна пенсія за її вибором. При цьому різниця між розміром пенсії, на який особа має право відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", і розміром пенсії із солідарної системи відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", яка визначається в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, фінансується за рахунок коштів Державного бюджету. А у статті 8 цього Закону передбачено, що виплата пенсій, у тому числі додаткових пенсій, доплат, надбавок та підвищень до них, компенсаційних виплат, встановлених законодавством, звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України.

Таким чином, на нашу думку, до законопроекту повинне бути надане належне фінансово-економічне обґрунтування (включаючи відповідні розрахунки). Зокрема, слід врахувати, що у разі внесення законопроекту, прийняття якого призведе до збільшення витрат бюджету, до нього мають додаватися пропозиції змін до законодавчих актів України щодо скорочення витрат бюджету та/або джерел додаткових надходжень бюджету для досягнення збалансованості бюджету. Також звертаємо увагу на те, що закони України або їх окремі положення, які впливають на показники бюджету (зменшують надходження бюджету та/або збільшують витрати бюджету) і приймаються після 15 липня року, що передує плановому, вводяться в дію не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим, що має бути відображено у пункті 2 проекту (стаття 27 Бюджетного кодексу України).

Опрос