Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О предупреждении коррупции" (относительно требований к членам конкурсной комиссии по отбору кандидатов на должности членов Национального агентства по вопросам предупреждения коррупции)

Заключение к проекту закона Украины от 14.07.2015 № 2344а
Дата рассмотрения: 30.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до  Закону України "Про запобігання корупції" щодо вимог до членів конкурсної комісії з відбору кандидатів на посади членів Національного агентства з питань запобігання корупції"

У законопроекті пропонується внести зміни до Закону України "Про запобігання корупції" (далі - Закон), а саме: 1) уточнити в абзаці 2 частини 4 статті 5 Закону назву комітету Верховної Ради України (далі - ВРУ), який подає на розгляд ВРУ кандидата до складу конкурсної комісії з відбору кандидатів на просади членів Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - конкурсна комісія); 2) доповнити частину 4 статті 5 Закону новими абзацами, в яких регламентувати порядок обрання членів конкурсної комісії від громадських об'єднань, закріпити перелік підстав, що перешкоджатимуть обранню особи до конкурсної комісії, та визначити кількість членів конкурсної комісії, за якої вона вважатиметься повноважною тощо.

За результатами розгляду поданого законопроекту Головне науково-експертне управління вважає за необхідне зазначити таке.

1. У законопроекті пропонується пункт 5 частини 4 статті 5 Закону викласти в новій редакції, зазначивши, що до складу конкурсної комісії входять "чотири особи, запропоновані громадськими об'єднаннями зі статусом юридичної особи, що мають не менше трьох років підтвердженого досвіду роботи у сфері запобігання корупції. Особи, запропоновані громадськими об'єднаннями, повинні мати не менше трьох років підтвердженого досвіду роботи у сфері запобігання корупції. Особи, запропоновані громадськими об'єднаннями, відбираються до складу конкурсної комісії шляхом проведення Інтернет-голосування в порядку, визначеному Положенням про конкурс. Секретаріат Кабінету Міністрів України забезпечує оприлюднення на офіційному веб-сайті Кабінету Міністрів України не пізніше ніж за п'ять днів до дня проведення голосування відомостей про зазначені громадські об'єднання та про осіб, запропонованих ними до складу конкурсної комісії, зокрема відомостей щодо стажу роботи у сфері права та досвіду роботи таких осіб у сфері запобігання корупції".

У даному випадку, на нашу думку, є незрозумілим та потребує уточнення положення про те, що саме слід розуміти під "підтвердженим досвідом роботи у сфері запобігання корупції", а також які саме відомості мають подати громадські об'єднання, що пропонуватимуть кандидатів до конкурсної комісії.

Опрос