Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Кодекс законов о труде Украины (относительно упорядочения отмечания праздничных дней)

Заключение к проекту закона Украины от 13.03.2015 № 2344-1
Дата рассмотрения: 19.10.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо упорядкування відзначення святкових днів)" (N 2344-1 від 13.03.2015 р.)

У законопроекті пропонується скасувати право працівників на відпочинок у вихідний день, що переноситься на наступний після святкового або неробочого дня у випадку, коли святковий або неробочий день збігається з вихідним днем (зміни до статті 67 КЗпП України). Крім того, із переліку святкових і неробочих днів у статті 73 КЗпП України виключається 2 травня, яке поряд з 1 травня, визначається як День міжнародної солідарності трудящих, а у переліку релігійних свят встановлюється, що у Пасху (Великдень) робота не проводиться два дні (неділя і понеділок), тобто додається один день. Як зазначено у Пояснювальній записці до проекту, його прийняття "забезпечить проведення переліку святкових днів в Україні до практики визначення державних свят у європейських країнах та економію бюджетних коштів".

Головне управління, розглянувши проект, не підтримує його прийняття з наступних міркувань.

Насамперед варто звернути увагу на те, що згідно з статтею 45 Конституції кожен, хто працює, має право на відпочинок. При цьому належна кількість днів відпочинку безпосередньо впливає на продуктивність праці. А тому їх скорочення навряд чи позитивно вплине на якісні показники ефективності суспільного виробництва.

Опрос