Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 73 Кодекса законов о труде Украины (относительно исключения из перечня праздничных дней 2 мая - Дня международной солидарности трудящихся)

Заключение к проекту закона Украины от 06.03.2015 № 2344
Дата рассмотрения: 19.10.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України (щодо виключення з переліку святкових днів 2 травня - Дня міжнародної солідарності трудящих)" (N 2344 від 06.03.2015 р.)

У законопроекті пропонується виключити із переліку святкових і неробочих днів у статті 73 КЗпП України 2 травня (яке поряд з 1 травня) відзначається в Україні як День міжнародної солідарності трудящих. Як зазначено у Пояснювальній записці до проекту, його прийняття "забезпечить проведення переліку святкових днів в Україні до практики визначення державних свят у європейських країнах та економію бюджетних коштів".

Головне управління, розглянувши проект, не підтримує його прийняття з наступних міркувань.

Слід звернути увагу на те, що згідно з статтею 45 Конституції кожен, хто працює, має право на відпочинок. При цьому належна кількість днів відпочинку безпосередньо впливає на продуктивність праці. А тому їх скорочення навряд чи позитивно вплине на якісні показники ефективності суспільного виробництва.

Опрос