Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О рекламе" (относительно доли рекламы, распространяемой на телевидении и радио)

Заключение к проекту закона Украины от 06.03.2015 № 2343
Дата рассмотрения: 30.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про рекламу" (щодо частки реклами, яка розповсюджується на телебаченні і радіо) (реєстр. N 2343 від 06.03.2015 р.)

У законопроекті пропонується привести у відповідність до законодавства Європейського Союзу деякі положення Закону України "Про рекламу" в частині визначення частки телевізійної реклами та телепродажу.

З цією метою передбачається вилучити з чинного законодавства положення щодо визначення квоти на рекламу в добовому обсязі мовлення на телебаченні та зменшити до 15 % обсяг реклами протягом кожної астрономічної години фактичного мовлення.

У Пояснювальній записці доцільність прийняття цього закону обґрунтовується "необхідністю подальшої модернізації правил телереклами, зокрема, і шляхом впровадження в національне законодавство положень Директиви N 2007/65/ЄС від 11.12.2007 про аудіовізуальні медіа-послуги, а також, "пошук розумного балансу між фінансовими інтересами мовника і рекламодавця, з однієї сторони, та інтересами глядачів - з другої".

Розглянувши поданий законопроект, Головне науково-експертне управління вважає за доцільне висловити щодо нього такі зауваження і пропозиції.

1. Як відомо, однією з основних ознак закону як нормативно-правового акту є його стабільність, що характеризується його здатністю бути регулятором суспільних відносин впродовж тривалого часу без внесення до нього концептуальних (змістовних) змін.

Опрос