Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Национальном антикоррупционном бюро Украины" (относительно отмены предельного возраста пребывания лица на должности Директора Национального антикоррупционного бюро Украины)

Заключение к проекту закона Украины от 05.03.2015 № 2339
Дата рассмотрения: 03.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України"

У законопроекті пропонується внести до статті 6 Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України" (далі - Закон) зміни, суть яких полягає у скасуванні граничного віку перебування особи на посаді директора Національного антикорупційного бюро України (далі - НАБУ). Крім того, проектом (зміни до статті 7 Закону) пропонується віднести до відання комісії з проведення конкурсу на зайняття посади Директора НАБУ "визначення строків, умов та етапів проведення конкурсу". У прикінцевих положеннях проекту визначається порядок участі осіб у відкритому конкурсному відборі на зайняття посади Директора НАБУ після набрання чинності законом, який пропонується у даному проекті.

Головне науково-експертне управління, розглянувши поданий проект, вважає за необхідне зазначити таке.

Згідно з частиною 2 статті 38 Конституції України громадяни користуються рівним правом доступу до державної служби. Зазначена норма Основного Закону України не передбачає поділу державної служби на службу в органах законодавчої, виконавчої і судової влади. Зі змісту частини 2 статті 38 та пункту 12 частини першої статті 92 Конституції України, за якими виключно законами України визначаються основи державної служби, випливає, що державна служба єдина за своїми основами (див. пункт 3.2 мотивувальної частини Рішення Конституційного суду України від 16.10.2007 р. N 8-рп/2007). Інститут державної служби врегульований Законом України "Про державну службу", а особливості її проходження у НАБУ визначаються Законом України "Про Національне антикорупційне бюро України".

Порівняльний аналіз положень законів України "Про державну службу" та "Про Національне антикорупційне бюро України" дає підстави стверджувати по єдиний підхід законодавця до проходження державної служби.

Право рівного доступу до державної служби, зокрема до служби в НАБУ, є юридичною можливістю і не означає його негайної і беззастережної реалізації.

Доцільність законодавчого встановлення граничного віку перебування на державній службі, в тому числі в НАБУ, обумовлена завданнями і функціями цього органу, особливим характером його діяльності.

Опрос