Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 6 Закона Украины "О порядке осуществления расчетов в иностранной валюте" (относительно сроков осуществления расчетов в отрасли ТЭК)

Заключение к проекту закона Украины от 05.03.2015 № 2336
Дата рассмотрения: 12.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення зміни до статті 6 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" (щодо строків здійснення розрахунків у галузі ПЕК)"

У законопроекті шляхом внесення змін до статті 6 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" пропонується встановити, що розрахунки за імпортними операціями з поставки неопромінених паливних елементів (твелів) та частин ядерних реакторів (поглинаючих стержнів системи управління і захисту), віднесених до групи 84 товарної номенклатури Митного тарифу України, затвердженого Законом України "Про митний тариф України", і урану природного та урану, збагаченого ураном-235, та їх сполук, віднесених до групи 28 товарної номенклатури Митного тарифу України, необхідних для виготовлення неопромінених паливних елементів (твелів), здійснюються у строк до 500 календарних днів з дати перерахування авансового платежу на користь нерезидента. При цьому передбачається, що перевищення зазначеного строку потребує висновку центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики.

Головне управління, вважаючи достатньо обґрунтованою наведену у Пояснювальній записці до законопроекту аргументацію на користь його прийняття, одночасно звертає увагу на таке.

У тексті проекту формулювання "Митний тариф України, затверджений Законом України "Про Митний тариф України" слід замінити формулюванням "Митний тариф України, встановлений Законом України "Про Митний тариф України", оскільки згідно із ст. 1 Закону України "Про Митний тариф України" від 19 вересня 2013 р. N 584-VII "цим Законом встановлюється Митний тариф України".

У тексті проекту посилання на "товарну номенклатуру Митного тарифу України" доцільно замінити посиланням на "Українську класифікацію товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД)". У цьому зв'язку звертаємо увагу на те, що згідно із ст. 67 Митного кодексу України Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД) складається на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів та затверджується законом про Митний тариф України. Відповідно до ст. 1 Закону України "Про Митний тариф України" Митний тариф України є невід'ємною частиною цього Закону та містить перелік ставок загальнодержавного податку - ввізного мита на товари, що ввозяться на митну територію України і систематизовані згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД), складеною на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 р. N 428 "Про затвердження Порядку ведення Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України" УКТЗЕД є товарною номенклатурою Митного тарифу України, затвердженого Законом України "Про Митний тариф України", що використовується для цілей тарифного та інших видів регулювання зовнішньоекономічної діяльності, ведення статистики зовнішньої торгівлі та здійснення митного оформлення товарів. Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 31 серпня 1998 р. N 1354 "Про Українську класифікацію товарів зовнішньоекономічної діяльності" передбачено "увести в дію з 1 липня 2001 р. Українську класифікацію товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД) у редакції товарної номенклатури Митного тарифу України, затвердженого Законом України "Про Митний тариф України".

У тексті нової частини, якою у законопроекті пропонується доповнити ст. 6 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті", пропонуємо визначити переліки кодів і описів за УКТЗЕД товарів, на які має розповсюджуватися дія цієї частини. Принагідно слід зазначити, що відповідно до ст. 67 Митного кодексу України в УКТЗЕД товари систематизовано за розділами, групами, товарними позиціями, товарними підпозиціями, найменування і цифрові коди яких уніфіковано з Гармонізованою системою опису та кодування товарів. Для докладнішої товарної класифікації використовується сьомий, восьмий, дев'ятий та десятий знаки цифрового коду. Структура десятизнакового цифрового кодового позначення товарів в УКТЗЕД включає код групи (перші два знаки), товарної позиції (перші чотири знаки), товарної підпозиції (перші шість знаків), товарної категорії (перші вісім знаків), товарної підкатегорії (десять знаків).

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос