Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О высшем образовании" (относительно обеспечения равных прав на получение высшего образования)

Заключение к проекту закона Украины от 05.03.2015 № 2335
Дата рассмотрения: 17.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо забезпечення рівних прав на здобуття вищої освіти" (реєстр. N 2335 від 05.03.2015 р.)

У законопроекті пропонується внести зміни до частини четвертої статті 44 Закону України "Про вищу освіту", згідно з якими прийом на навчання для здобуття ступеня молодшого бакалавра чи бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування) здійснюватиметься за результатами зовнішнього незалежного оцінювання знань і вмінь вступників "незалежно від року його складання". Крім того пропонується доповнити частини першу та другу статті 45 Закону положеннями, якими уточнюється порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

Як зазначається у Пояснювальній записці до законопроекту метою його прийняття є "збереження гарантованого Конституцією та законами України права на освіту та рівності усіх громадян".

Головне управління підтримує подану законодавчу ініціативу, оскільки на нашу думку, необхідність щорічно складати зовнішнє незалежне оцінювання особам, які не вступили до вищого навчального закладу і, для подальшого вступу змушені повторно його складати на базі нової щорічної навчальної програми, ставить таких осіб у нерівні умови з іншими учасниками, які отримали повну середню освіту в рік складання зовнішнього незалежного оцінювання. Тому вважаємо, що прийняття законопроекту може сприяти дотриманню рівності конституційних прав і свобод громадяни та розширить доступ до отримання вищої освіти.

Водночас законопроект містить деякі положення, які характеризуються відсутністю належної юридичної визначеності.

Зокрема, потребує уточнення запропонований проектом критерій оцінювання рівня загальної навчальної компетентності, який пропонується визначати "шляхом тестування вербально-комунікативної та логіко-математичної компетентності" (частина перша статті 45).

Зміни до частини другої статті 45 Закону, щодо забезпечення спеціальною уповноваженою установою, що проводить зовнішнє незалежне оцінювання, розміщення на своєму офіційному веб-сайті відповідної інформації, не узгоджується зі змістом цієї частини. Тому, очевидно, її логічніше було б розмістити в частині шостій цієї ж статті.

Опрос