Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О системе иновещания Украины

Заключение к проекту закона Украины от 13.07.2015 № 2334а
Дата рассмотрения: 31.08.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет за дорученням Голови Верховної Ради України В. Гройсмана на засіданні 31 серпня ц. р. (протокол N 26) розглянув проект Закону України "Про систему іномовлення України" (реєстр N 2334а від 13.07.2015 року), внесений Кабінетом Міністрів України.

Законопроект передбачає створення правових основ організації та діяльності державної мультимедійної компанії інформаційного мовлення на зарубіжну аудиторію з метою поширення актуальної, об'єктивної інформації про події в Україні, донесення до світової спільноти офіційної позиції нашої держави з найважливіших питань внутрішнього та міжнародного життя, задоволення інформаційних потреб багатомільйонної української діаспори, відкриття для світу культури українського народу, туристичних принад та інвестиційних можливостей України.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України висловило низку зауважень до законопроекту і в узагальненому висновку рекомендує законопроект "Про систему іномовлення України" (реєстр N 2334а від 13.07.2015 року), внесений Кабінетом Міністрів України, повернути на доопрацювання суб'єкту права законодавчої ініціативи.

Комітет, зважаючи на виклики, що постали перед Україною в сфері інформаційної безпеки, наслідки інформаційної війни, розв'язаної проти нашої держави у світовому медіа-просторі потужною пропагандисткою машиною Російської Федерації, підтримав законодавчу ініціативу Уряду і за підсумками обговорення ухвалив рішення - рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду у першому читанні законопроект "Про систему іномовлення України" прийняти за основу та у відповідності до частини 2 статті 116 Регламенту Верховної Ради України скоротити строки підготовки його до другого читання.

Позицію Комітету під час розгляду цього законопроекту на пленарному засіданні Верховної Ради України доповідатиме Голова Комітету В. Сюмар.

Опрос