Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О реализации эксперимента в обучении в сфере информационно-коммуникационных технологий в целях повышения уровня компетентностей

Заключение к проекту закона Украины от 05.03.2015 № 2333
Дата рассмотрения: 29.04.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про реалізацію експерименту в навчанні у сфері інформаційно-комунікаційних технологій з метою підвищення рівня компетентностей" (реєстр. N 2333 від 05.03.2015 р.)

У законопроекті пропонується запровадити експеримент в навчанні у сфері інформаційно-комунікаційних технологій з метою підвищення компетентності. У ньому визначаються мета, методи реалізації та результати проведення експерименту, а також його учасники. Поданий проект, як зазначається у пояснювальній записці, розроблено з метою виконання положень статті 431 Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, яка передбачає підвищення якості вищої освіти, розширення можливостей вищих навчальних закладів та спрощення доступу до отримання вищої освіти, а також "підвищення "вартості" випускників на ринку праці, вивчення ефективності реалізації кластерної моделі навчання, сприяння інноваційному розвитку країни та реалізації євроінтеграційного руху" (п. п. 1, 2 пояснювальної записки).

Головне управління, підтримуючи у цілому ідею інноваційного розвитку країни у освітньо-науковій галузі, водночас вважає за необхідне зазначити наступне.

На думку управління, цей законопроект не повною мірою відповідає вимогам, які ставляться до закону. Насамперед, слід зазначити, що основний зміст будь-якого закону мають складати правові норми, що визначають правила поведінки (права та обов'язки) учасників суспільних відносин. Адже за усталеними у правовій науці поглядами, закон це - нормативно-правовий акт, який прийнятий законодавчим органом країни у спеціально визначеному порядку та регулює найбільш важливі питання суспільного життя і має вищу юридичну силу. Як нормативно-правовий акт закон складається з норм права, а нормативний характер його положень проявляється у багаторазовості дії юридичних норм.

Принагідно зазначимо, що термін "закон" Конституційний Суд України визначив, як "юридично цілісний і структурно завершений нормативно-правовий акт, який приймається Верховною Радою України відповідно до її конституційних повноважень".

Аналіз законопроекту свідчить, що він не може претендувати на надання йому статусу закону, оскільки жодне з його положень не сформульоване як норма права і не містить приписів нормативного характеру та має одноразову дію. Зміст викладених приписів проекту має програмно-описовий ненормативний зміст. Адже поданий законопроект описує проблему з метою якої проводиться експеримент у навчанні (стаття 1), його мету (стаття 2), методи реалізації (стаття 4), учасників експерименту (стаття 3) та прогнозування очікуваних результатів проведення експерименту (стаття 6).

Опрос