Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно обеспечения прав и свобод внутренне перемещенных лиц

Заключение к проекту закона Украины от 10.07.2015 № 2331а
Дата рассмотрения: 28.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб (реєстр. N 2331а від 10.07.2015 р.)

У законопроекті з метою забезпечення захисту прав і дотримання свобод іноземців, біженців та осіб без громадянства, які є внутрішньо переміщеними особами на території України, пропонується внести відповідні зміни до законів України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту" та "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб".

Головне науково-експертне управління, розглянувши поданий законопроект, в цілому підтримує його прийняття, як такого, що спрямований на забезпечення рівних прав і дотримання свобод іноземців, біженців та осіб без громадянства, які є внутрішньо переміщеними особами на рівні з громадянами України, але вважає за необхідне звернути увагу на таке.

На нашу думку, для досягнення кінцевої мети прийняття цього проекту закону, аналогічних змін потребують також й інші положення Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" (наприклад, стаття 6; п. 3 ч. 1 ст. 10; п. 5 ч. 1 ст. 11; п. 1 ч. 4 ст. 11; п. 1 ч. 8 ст. 11 тощо). У цьому контексті, доцільно передбачити зміни й до Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України".

Як зазначається у Пояснювальній записці до законопроекту, його розроблено на виконання пункту 2 частини четвертої статті 20 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб", у якому дано доручення Кабінету Міністрів України підготувати та внести на розгляд Верховної Ради України зміни та доповнення окрім законів України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" та "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту" також і до Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус". Натомість відповідні зміни до зазначеного Закону у законопроекті відсутні.

Опрос